Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Michael Liu

Telefon numarası : +86-13631598551

Free call

Biliş Geliştirme için 810nm Nir Terapötik Beyin Fotobiyomodülasyon Fototıp

Min sipariş miktarı : 1 Fiyat : USD 1500-1980 pcs
Ambalaj bilgileri : 1 adet/tek kağıt kutu, paket boyutu: 16.5*9.5*6.5 cm, ağırlık: 334g Teslim süresi : Ödeme aldıktan sonra 5-7 gün
Ödeme koşulları : T / T, Western Union, MoneyGram, paypal Yetenek temini : Ayda 3000 adet
Menşe yeri: Çin (Anakara) Marka adı: SSCH
Sertifika: CE Model numarası: GY-PDT-1

Detay Bilgi

Öğe adı: Beyin fotobiyomodülasyon kaskı Sıklık: 1Hz-20000Hz
güç: 24 mW / cm2 Garanti: Bir yıl
renk: Siyah beyaz LED Gücü: 60 mW
tedavi: İnme, Beyin Hasarı Etki: Kan Dolaşımını Teşvik Edin, İltihabı Önler
LED miktarı: 256
Vurgulamak:

Nir Terapötik Beyin Fotobiyomodülasyon Kaskı

,

810nm Dalga Boyu Beyin Fotobiyomodülasyon Kaskı

,

Biliş Geliştirme Beyin Fotobiyomodülasyon Kaskı

Ürün Açıklaması

 

İlaçlar gibi diğer terapi yöntemleriyle karşılaştırıldığında, ışık tedavisi en güvenli ve yan etkisi olmayan tedavi yöntemidir.
Işık tedavisi, tıp alanında, özellikle kırmızı ışık ve kızılötesi için uzun zamandır biliniyordu.


Tüm müşterilerimiz kullandıktan sonra kendilerini iyi ve rahat hissederler.


Cihazımız 810nm kızılötesi ile çalışır, kafatasından beyne kadar uzanabilir, benzersiz bir dizi nörolojik fayda sunar.Genellikle kemiklerin yanı sıra derin dokulardaki metastatik lezyonları tedavi etmek için kullanılır.Ayrıca kanser hücresi görüntülemenin yanı sıra dolaşımdaki tümör hücresi tespiti ve yıkımı için de kullanılabilir.


1. 810 nm dalga boyu, kafatasından beyne uzanma, travmatik beyin hasarından iyileşmeyi teşvik etme ve uzun vadeli sinir hasarını azaltma yeteneğine sahiptir.
2.810nm dalga boyu, şiddetli depresyon ve anksiyete hastalarına yardımcı olabilir
3. NIR ışığı mitokondride sitokrom C oksidaz tarafından emilir.
4. Artan kan akışı, enerji, nöroproteksiyon ve daha az inflamasyon.
5. Travmatik (inme, TBI), nörodejeneratif ve psikiyatrik hastalıkları tedavi eder.

 

 

Fotobiyomodülasyon Terapisi Kaskı hakkında SSS:

Bir kişi kaskı ne sıklıkla kullanır?


Dejeneratif hastalıklar gibi uzun süreli kronik hastalıklar için önerilen tedavi süresi 3-6 aydır.
Sarsıntı, migren, depresyon vb. gibi kısa süreli semptomlar için önerilen tedavi süresi 1-3 aydır.
Hastanın semptomlarının şiddetine göre haftada 4-6 kez, günde 1-2 kez kullanın.Tedavinin başlangıcında hastaya bir adaptasyon süreci verilmesi önerilir.Güç yoğunluğu ve süresi hakkında %25 , 12 dakikadan başlayabilirsiniz.Güç yoğunluğunu ve zamanı kademeli olarak artırın.Bir adaptasyon döneminden sonra 24-30 dakika boyunca %75-100 yoğunlukta kullanılabilir.

 

Zamanlayıcıyı ayarlamak ne kadar sürer?
6 dakika – 12 dakika – 18 dakika – 24 dakika – 30 dakika arasında seçim yapabilirsiniz.

 

Kızılötesi LED'leriniz kızılötesine yakın mı?
Modelimiz 810nm ile yakın kızılötesidir.

 

Neden kırmızı LED ve kızılötesi LED karışımı kullanıyorsunuz?Neden kırmızılar?
Terapi için 256 adet yakın kızılötesi ışık kullanıyoruz.Cihazın çalıştığını size göstermek için talimat için 4 adet kırmızı led vardır.Bazen yakın kızılötesi gözlerden görülmez, bu nedenle kırmızı ışık sadece talimat içindir, terapi işlevi için değil.

 

Makinenizin gerçekten beyne nüfuz edebildiğini buldunuz mu?
Evet, 810nm ışığın brian'a nüfuz edebileceğini kanıtlamak için çok araştırmamız var.

 

Makinelerinizin beyne nüfuz etmek için ne kadar derinde test edildiğini gördünüz?
810nm ışık kafatasımıza nüfuz edebilir ve sinir hücresi üzerinde çalışır ve hücrenin mitokondri içinde hücre canlılığını teşvik etmek için Sitokrom C Oksidaz vardır.

 

Hangi frekans?
Düğmeli model için frekans 40Hz, dokunmatik ekranlı model için frekans 1-20.000 Hz ayarlanabilir.

 

Giriş


Fotobiyomodülasyon (PBM), yaralanmış, dejenere olan veya ölme riski olan dokuyu uyarmak, iyileştirmek, yenilemek ve korumak için kırmızı veya yakın kızılötesi ışığın kullanımını tanımlar.İnsan vücudunun yaşam için en gerekli olan ve genel olarak insanoğlunun optimum işleyişinden en çok endişe duyduğu organ sistemlerinden biri de beyindir.
Beyin, üç geniş grupta sınıflandırılabilecek birçok farklı rahatsızlıktan muzdariptir: travmatik olaylar (inme, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).Görünüşte farklı olan tüm bu koşulların, başa ışık uygulanmasının faydalı bir şekilde etkilenebileceğine dair bazı kanıtlar var.PBM'nin normal sağlıklı insanlarda bilişsel gelişim için kullanılma olasılığı bile vardır.
Bu transkraniyal PBM (tPBM) uygulamasında, daha iyi penetrasyon (saç yok, daha uzun dalga boyu) nedeniyle genellikle alına yakın kızılötesi (NIR) ışık uygulanır.


PBM tedavisi 50 yıldan daha uzun bir süre önce geliştirildi;bununla birlikte, klinik uygulaması için parametreler ve protokoller üzerinde hala ortak bir anlaşma yoktur.Bazı araştırma ekipleri, 100 mW/cm2'den daha düşük bir güç yoğunluğunun ve 4 ila 10 J/cm2'lik bir enerji yoğunluğunun kullanılmasını tavsiye etmiştir [11].Diğer gruplar doku yüzeyinde 50 J/cm2 kadar tavsiye etmektedir [11].Dalga boyu, enerji, akıcılık, güç, ışınım, nabız modu, tedavi süresi ve tekrarlama oranı gibi parametreler geniş bir aralıkta uygulanabilir.Mevcut ön sonuçlarımız, LED stimülasyonu ile ilgili olarak serebral rSO2'nin net bir tepkisini gösterdi.Ancak sıcaklığın önemli ölçüde arttığı belirtilmelidir ve bu etkilerin daha sonraki çalışmalarda detaylı olarak dikkate alınması gerekmektedir.Ayrıca, yüksek mitokondriyal aktiviteye sahip hücrelerde yapılan etkisiz çalışmaların, yetersiz dozdan çok aşırı dozdan kaynaklandığı görülüyor [11].Bu nedenle optimal stimülasyon dozları ile ilgili klinik çalışmalar gereklidir.

 

Farklı Hastalık Türleri İçin Farklı Frekanslar Öner

Hastalık Tedavi Süresi Tedavi Sıklığı
Serebral arterioskleroz Yetersiz, beyne kan akışı 30 dakika 50 Hz
beyin atrofisi 30 dakika 40-50Hz
Alzheimer hastalığı (AH) 30 dakika 50 Hz
otizmli çocuklar 30 dakika 10-30Hz
Serebral tromboz, Serebral enfarktüs 30 dakika 50 Hz
Laküner enfarktüs 30 dakika 50 Hz
Ameliyattan sonra travmatik beyin hasarının iyileşmesi 30 dakika 30 Hz
Beyin zehirlenmesinden sonraki iyileşme dönemi 30 dakika 30-50 Hz
Serebral palsili çocuklar 20-30 dakika 5-15 Hz
Parkinson hastalığı 30 dakika 30-50 Hz
Depresyon 20-30 dakika 50 Hz
zihinsel bozukluklar 20-30 dakika 30-50 Hz
Uykusuzluk hastalığı 20-30 dakika 5-15 Hz
sinirsel baş ağrısı 20-30 dakika 20-40 Hz
Yüksek tansiyon 20-30 dakika 5-15 Hz
Beyin yorgunluğu hastalığı 20-30 dakika 30 Hz
Hafıza kaybı 20-30 dakika 30 Hz
Nevrasteni 20-30 dakika 5-20Hz
Şizofreni 20-30 dakika 5-20Hz

Özellikler

 

isim Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi
modeli GY-PDT1
LED Dalga Boyu 810nm / 1070nm
Led Miktarı 256 adet
Güç (toplam kask) 15W
Güç (bir LED) 60 mW
Güç 24 mW/cm2
sertifika CE, FDA
OEM Destek
Renk Siyah beyaz
Seçenek Süresi 6-12-18-24-30 dakika

Fotobiyomodülasyon nedir?


Fotobiyomodülasyon (PBM), yaralanmış, dejenere olan veya ölme riski olan dokuyu uyarmak, iyileştirmek, yenilemek ve korumak için kırmızı veya yakın kızılötesi ışığın kullanımını tanımlar.İnsan vücudunun yaşam için en gerekli olan ve genel olarak insanoğlunun optimum işleyişinden en çok endişe duyduğu organ sistemlerinden biri de beyindir.Beyin, üç geniş grupta sınıflandırılabilecek birçok farklı rahatsızlıktan muzdariptir: travmatik olaylar (inme, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).Görünüşte farklı olan tüm bu koşulların, başa ışık uygulanmasının faydalı bir şekilde etkilenebileceğine dair bazı kanıtlar var.PBM'nin normal sağlıklı insanlarda bilişsel gelişim için kullanılma olasılığı bile vardır.Bu transkraniyal PBM (tPBM) uygulamasında, daha iyi penetrasyon (saç yok, daha uzun dalga boyu) nedeniyle genellikle alına yakın kızılötesi (NIR) ışık uygulanır.

 

Öz:


LED (ışık yayan diyot) beyin fotobiyomodülasyonu için yeni bir ekipman parçası tanıtıldı.Bölgesel serebral oksijen satürasyonundan ve termografiden elde edilen ön sonuçlar stimülasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında gösterilmektedir.
Prosedür, olası bir yenilikçi terapötik yöntemin biyolojik etkilerini ölçmek için yeni bir yol sunar.Ancak daha fazla ölçüm kesinlikle gereklidir.


Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi, fotobiyomodülasyon ilkesine dayanan terapötik bir araçtır.Travmatik olaylar (inme, travmatik beyin hasarı ve global iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu) üzerinde iyi bir terapötik etkiye sahiptir.


Kırmızıdan yakın kızılötesine (NIR) ışık yayan diyotlara (LED) sahip beyin fotobiyomodülasyonu (PBM), çeşitli nörolojik ve psikolojik bozukluklar için yenilikçi bir tedavi olabilir.Kırmızı/NIR ışığı, mitokondriyal solunum zinciri kompleksi IV'ü (sitokrom c oksidaz) uyarabilir ve ATP (adenosintrifosfat) sentezini artırabilir.Ayrıca iyon kanalları tarafından ışık absorpsiyonu, Ca2+ salınımına ve transkripsiyon faktörlerinin aktivasyonuna ve gen ekspresyonuna yol açar.Beyin PBM tedavisi, nöronların metabolik kapasitesini iyileştirebilir ve anti-inflamatuar, anti-apoptotik ve antioksidan tepkilerin yanı sıra nörojenez ve sinaptogenezi uyarabilir.Bulgular, PBM'nin örneğin yaşlı yetişkinlerin ön beyin fonksiyonlarını güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde geliştirebileceğini düşündürmektedir.


Biliş Geliştirme için 810nm Nir Terapötik Beyin Fotobiyomodülasyon Fototıp 0
Sol ve sağ taraftaki stimülasyon sırasında ve sonrasında bölgesel serebral oksijen satürasyonundaki artışa dikkat edin.
Biliş Geliştirme için 810nm Nir Terapötik Beyin Fotobiyomodülasyon Fototıp 1
Yeni stimülasyon başlığı kullanılarak yapılan ilk pilot ölçümün termal görüntülemesinden elde edilen sonuçlar.Alındaki (orta sıra; d–f) ve çenedeki (alt sıra; g–i) kasktaki (üst sıra; a öncesi, b sırasında ve c sonrası) sıcaklıktaki artışa dikkat edin.

 

Ana işlev
1. 810 nm dalga boyu, kafatasından beyne uzanma, travmatik beyin hasarından kurtulmayı teşvik etme ve uzun vadeli sinir hasarını azaltma yeteneğine sahiptir.
2.810nm dalga boyu, şiddetli depresyon ve anksiyete hastalarına yardımcı olabilir
3.NIR ışığı mitokondride sitokrom C oksidaz tarafından emilir.
4. Artan kan akışı, enerji, nöroproteksiyon ve daha az iltihaplanma.
5.Travmatik (inme, TBI), nörodejeneratif ve psikiyatrik hastalıkları tedavi eder.

 

Belirteçler

  1. Travmatik olaylar (inme, travmatik beyin hasarı ve global iskemi).
  2. Dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson).
  3. Psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).

kontrendikasyon

  1. Gözlere, hamile kadının karnına, melanoma doğrudan maruz kalmaktan kaçının.
  2. Erken ve orta evre malign tümörleri olan dövme hastaları.
  3. Akut kanama bozukluğu olan hastalarda kontrendikasyonlar.

PBM tedavisi 50 yıldan daha uzun bir süre önce geliştirildi;bununla birlikte, klinik uygulaması için parametreler ve protokoller üzerinde hala ortak bir anlaşma yoktur.Bazı araştırma ekipleri, 100 mW/cm2'den daha düşük bir güç yoğunluğunun ve 4 ila 10 J/cm2'lik bir enerji yoğunluğunun kullanılmasını tavsiye etmiştir.Diğer gruplar, doku yüzeyinde 50 J/cm2'ye kadar tavsiye etmektedir.Dalga boyu, enerji, akıcılık, güç, ışınım, darbe modu, tedavi süresi ve tekrarlama oranı gibi parametreler geniş bir aralıkta uygulanabilir.Mevcut ön sonuçlarımız, LED uyarımı ile ilgili olarak serebral rSO2'nin net bir tepkisini gösterdi.Ancak sıcaklığın önemli ölçüde arttığını belirtmek gerekir ve bu etkilerin daha sonraki çalışmalarda ayrıntılı olarak dikkate alınması gerekir.Ayrıca, yüksek mitokondriyal aktiviteye sahip hücrelerde yapılan etkisiz çalışmaların, yetersiz dozdan çok aşırı dozdan kaynaklandığı görülüyor.Bu nedenle optimal stimülasyon dozları ile ilgili klinik çalışmalar gereklidir.


Transkraniyal PBM, farklı zihinsel hastalıkları tedavi etmek için umut verici görünüyor.Pitzschke et al.ayrıca bir kadavra kafasının transkraniyal ve transsfenoidal aydınlatması (671 ve 808 nm'de) sırasında Parkinson hastalığının (PD) ilgili derin beyin dokusunun farklı alanlarındaki ışık yayılımını ölçtü ve Monte-Carlo simülasyonlarını kullanarak insan beyin dokusunun optik parametrelerini modelledi.Bu çalışma, derin beyin dokularını transkraniyal ve transsfenoidal olarak da aydınlatmanın mümkün olduğunu göstermektedir.Bu, PD hastaları veya ışık tedavisi gerektiren diğer beyin hastalıkları için terapötik seçenekler sunar.LED PBM için olası olumsuz etkilerle ilgili birkaç araştırma yapılmıştır.


Örneğin, Moro ve ark.normal, saf makak maymunlarında 12 haftaya kadar uzun süreli PBM (670 nm) uygulamasının etkilerini araştırdı.Kafa içi bir yaklaşımla sağlanan PBM ile ilişkili herhangi bir önemli biyogüvenlik endişesi için histolojik bir temel bulamadılar.Hennessy ve Hamblin ayrıca, transkraniyal PBM'nin halihazırda yerleşik güvenlik ve dikkate değer olumsuz etkilerinin eksikliğine dikkat çekti.Ön sonuçlar çok umut verici;bununla birlikte, örneğin bu yeni tür PBM'yi terapötik bir yöntem olarak kullanabilmek için daha fazla araştırma çalışması gereklidir.Pek çok araştırmacı, beyin bozuklukları için LED ve/veya lazerli PBM'nin önümüzdeki yıllarda ve on yıllarda ışık tedavisinin en önemli tıbbi uygulamalarından biri olacağına inanıyor.


Referans: Beyin Fotobiyomodülasyonu – Bölgesel Serebral Oksimetri ve Termal Görüntüleme Ön Sonuçları

Biliş Geliştirme için 810nm Nir Terapötik Beyin Fotobiyomodülasyon Fototıp 2Biliş Geliştirme için 810nm Nir Terapötik Beyin Fotobiyomodülasyon Fototıp 3

Bunların İçinde Olabilirsiniz
Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

info@sschgroup.com
michael810815
llmm928@yahoo.com.cn