Shenzhen Guangyang Zhongkang Technology Co., Ltd. 86-755-29500180 info@sschgroup.com
810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask

810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask

 • Vurgulamak

  Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask

  ,

  Beyin Tedavisi Fotobiyomodülasyon Kaskı

  ,

  810 Nm Fotobiyomodülasyon Makinesi

 • Ürün adı
  serebral demans tedavisi kaskı
 • İşlev 1
  İskemik inme, Travmatik beyin hasarı,
 • LED Sayısı
  256pcs
 • Güç 1
  LED başına 60 mW, toplam 15 W
 • sertifika
  CE ve FDA
 • renk
  Beyaz veya siyah
 • İşlev 2
  Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı
 • dalga boyu
  810 nm
 • Optik Güç
  24 mW / cm2
 • OEM
  destekli
 • Menşe yeri
  Çin
 • Marka adı
  SSCH
 • Sertifika
  CE
 • Model numarası
  GY-PDT1
 • Min sipariş miktarı
  1 bilgisayar
 • Fiyat
  negotiable
 • Ambalaj bilgileri
  1 adet / kutu beyin tedavisi kaskı
 • Teslim süresi
  3-7 iş günü
 • Ödeme koşulları
  T / T, Western Union, MoneyGram, paypal
 • Yetenek temini
  1000

810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask

 • 810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask
 • 810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask

810 nm beyin tedavisi nöro ışık tedavisi gama beyin dalgaları fotobiyomodülasyon kaskı

 

Dokunmatik Ekran Denetleyicili Gelişmiş Kask Çoklu Frekans 0 - 20.000 Hz (Temel Kask yalnızca 40 Hz'dir ve manuel denetleyici)

810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask 0

810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask 1

 

Prensip

 

810nm yakın kızılötesi ışık kafa derisine ve kafatasına yaklaşık 1 cm kadar nüfuz edebilir.Yakın kızılötesi spektrumdan gelen transkraniyal ledlerin anti-enflamatuar ve antioksidan etkiler sağladığı gösterilmiştir.Protein yanlış katlanmasını ve istenmeyen sentezi önlemek için ısı şok proteinleri de eklenebilir; nöron rejenerasyonunu ve sinaptik rejenerasyonu artırma potansiyeli.

 

Sitokrom C oksidaz (CCO, kompleks IV olarak da bilinir), mitokondride bir foton reseptörü olarak ACTS'nin ve dolayısıyla PBM etkisini oynayan spesifik bir yapıdır.PBM, nitrik oksidi izole ederek stres hücrelerinde solunum inhibisyonunu önler (ve buna bağlı olarak enerji depolamasını azaltır). NO) ve sitokrom C oksidazdaki oksijenin kaymasını tersine çevirmek.Bu, gen ekspresyon seviyelerini değiştiren transkripsiyon faktörlerini tetikler.

 

mitokondriyal sitokrom C oksidazdaki (CCO) bakır (veya hem) merkezlerine oksit (NO) hücre solunumunu inhibe eder, ancak kırmızı veya yakın kızılötesi (NIR) ışığı emen sitokrom C oksidaz, nitrik oksidi ayrıştırır, oksijeni geri kazandırır, hücresel artışı artırır Solunum ve adenozin trifosfat (ATP) oluşturma Bu, PBM'nin yararlı etkilerini üreten nitrik oksit, reaktif oksijen türleri (ROS) ve siklik adenozin fosfat (cAMP) içeren bir hücre içi reaksiyonlar zincirini tetikler.

 

Beyin Hasarı nedir?

 

Beyin Hasarı, doğumdan sonra edinilen beyinde meydana gelen hasardan kaynaklanan çoklu sakatlıktır.Bilişsel, fiziksel, duygusal veya bağımsız işleyişte bozulmaya neden olur.Kazalar, felç, beyin tümörleri, enfeksiyon, zehirlenme, oksijen eksikliği, dejeneratif nörolojik hastalık vb. Sonucu olabilir. "
Ulusal Toplum Hizmetleri Veri Sözlüğü (Avustralya Sağlık ve Refah Enstitüsü, Canberra, 2012)

 

Beyin Hasarının Yaygın Nedenleri

 

Kazalar / Travma
Travmatik Beyin Hasarı, beyne uygulanan bir miktar dış kuvvetin sonucu olarak ortaya çıkar.


İnme
İnme genellikle beynin çeşitli bölgelerine kan sağlayan kan damarlarında bir kanama veya tıkanma sonucu oluşur.


Tümör
Tümörler, beyin içinde büyüdükçe çevredeki beyin dokusuna ve yapılarına zarar verir.


Enfeksiyon
Bakteriyel veya viral enfeksiyonlar, beyin kaplamasının (menenjit) veya beyin dokusunun kendisinin (ensefalit) iltihaplanmasına neden olabilir.


Zehirlenme / Toksinler
Alkol bir toksin görevi görür ve alkolün uzun süreli kötüye kullanılması beyin dokusuna zarar verebilir.


Hipoksi / Anoksi
Hipoksi / anoksi, beyne giden oksijen akışının azalması veya tamamen durdurulmasıyla beyin dokusunda hasara yol açması anlamına gelir.Doz aşımı, başarısız asma veya boğulma neden olabilir.

 

Dejeneratif Nörolojik Hastalıklar
Huntington Hastalığı, Parkinson Hastalığı ve Alzheimer Hastalığı gibi durumlar, beynin belirli bölgelerindeki beyin hücrelerinde meydana gelen anormal değişikliklerden kaynaklanır.

 

Beyin Hasarı Hakkında

Beyin hasarı olarak adlandırılan - bazen edinilmiş beyin hasarı veya "ABI" olarak adlandırılan sakatlık, beyinde doğumdan sonra meydana gelen herhangi bir hasarı ifade eder.Bu hasara bir kaza veya travma, felç, beyin enfeksiyonu, alkol veya diğer uyuşturucu kullanımı veya Parkinson hastalığı gibi beyin hastalıkları neden olabilir.

 

Beyin hasarı yaygındır.Avustralya İstatistik Bürosu'na göre 700.000'den fazla Avustralyalı, günlük “aktivite sınırlamaları” ve “katılım kısıtlamaları” ile beyin hasarı yaşıyor.Bu kişilerin her dörtte üçü 65 yaş ve altıdır.Her üç kişiden ikisi beyin hasarını 25 yaşından önce kazanmıştır. Beyin hasarı olan kişilerin dörtte üçü erkektir.

 

DEMANS SAVAŞLARI İÇİN UMUTio

 

Küresel yaşlanma nedeniyle demanslı insan sayısının her 20 yılda iki katına çıkması bekleniyor.Demans hastaları genellikle yüksek düzeyde bakıma ihtiyaç duyarlar ve bunların çoğu gayri resmi bakıcılar (yani aile ve arkadaşlar) tarafından sağlanır.Hastalık Kontrol Merkezleri, 16 milyondan fazla Amerikalının Alzheimer veya diğer demans hastalarına ücretsiz bakım sağladığını bildirdi.Bu gayri resmi bakıcılar ve yardım ettikleri sevdikler, artan bir depresyon riski ve çeşitli diğer komorbid sağlık komplikasyonları altındadır.

 

"Yıllarca süren araştırmalardan sonra bile, nörodejeneratif bozukluklara (demans, Alzheimer ve Parkinson gibi) fayda sağlayacak bir ilaç henüz geliştirilmemiştir."Demansa yardımcı olması için reçete edilen birkaç ilaç (kolinesteraz inhibitörleri ve memantin) geçici olarak etki eder ve önemli yan etkilere sahip olabilir.Bununla birlikte, fotobiyomodülasyonun demans tedavisi olarak kullanılmasını destekleyen kanıtlar artmaktadır.

 

DEMANS TEDAVİSİ OLARAK FOTOBİYOMODÜLASYON KANITI

 

2017 yılında, Photomedicine and Laser Surgery, fotobiyomodülasyon tedavisinin (PBMT) etkileri üzerine bir klinik araştırma yayınladı.Beş deneme katılımcısı, 4 haftalık bir takip süresi ile 12 hafta boyunca günlük PBMT aldı.Her katılımcıya önceden demans veya AD tanısı konmuştu.Çalışma, her bir katılımcının demansının ciddiyetini başlangıçta ve 12 haftalık PBMT'den sonra ölçmek için Tıbbi Zihinsel Durum Sınavı (MMSE) ve Alzheimer Hastalığı Değerlendirme Ölçeğini (ADAS-cog) kullandı.

Çalışma, 12 haftalık günlük PBMT'nin bilişi, uykuyu ve kaygıyı önemli ölçüde iyileştirdiğini ve gezinme sıklığını ve öfkeli patlamaları azalttığını buldu.Aslında, bir katılımcı, 12 haftalık PBMT'sinin olumlu etkilerinde önemli bir erozyon yaşadığı için 4 haftalık tedavisiz dönemden muaf tutuldu.Onun gerilemesi kendisi ve ailesi için gereksiz bir zorluk olarak kabul edildi, bu nedenle katılımcının günlük PMBT'ye devam etmesine izin verildi.Herhangi bir advers olay bildirilmemiştir.

 

DAHA FAZLA BİLGİ

 

DEMANS NEDİR?
Demans, fatura ödeme, araba kullanma ve giyinme gibi günlük işlevleri yerine getirme becerisinin kaybı ile ilişkili bilişsel bozukluk için tanımlayıcı bir terimdir.Demansın yaygın nedenleri arasında Alzheimer hastalığı (AD), Parkinson hastalığı ve Huntington hastalığı bulunur.Demans ayrıca aşırı alkol kullanımı ve serebrovasküler felç gibi diğer durumlardan da kaynaklanabilir.

 

FOTOBİYOMODÜLASYON NEDİR?
Fotobiyomodülasyon tedavisi (PBMT), 1960'lardan beri araştırmalarda öne çıkan güvenli, invazif olmayan bir tedavidir.PBMT, hasar görmüş veya ölmekte olan hücreleri uyarmak, iyileştirmek ve onarmak için görünür veya yakın kızılötesi ışık (NIR) kullanır.

 

Bilişle ilgili birçok PBMT çalışması küçük olmasına rağmen, sonuçları cesaret verici olmuştur ve plasebo kontrollü denemelerin gelecekteki tasarımını garanti etmektedir.Demans için bir tedavi seçeneği olarak PBMT'yi destekleyen kanıtlar artmaya devam ederken, bunama için PBMT'nin "önümüzdeki yıllarda ve on yıllarda ışık tedavisinin en önemli tıbbi uygulamalarından biri haline gelmesi" mümkündür.

 

HAFİF TEDAVİSİ NASIL ÇALIŞIR?
PBMT, beyin hücrelerinin ATP adı verilen daha fazla hücre enerjisi üretmesine yardımcı olmak için ışığı kullanır.PBMT, hücrenin foton emilimini artırır, bu da iltihabı azaltır ve serebral kan akışını artırır.Sonuç olarak PBMT, beyin hücrelerinin kendi kendini onarma ve iletişim kurma yeteneğini artırır.PBMT kullanımından olumsuz yan etkiler bildirilmemiştir.

 

Işığın cilt hücrelerinin D vitamini üretmesine yardımcı olduğu iyi bilinmektedir. Bu, görünür ışığın biyolojik dokulara düşünebileceğinden daha fazla nüfuz etmesi nedeniyle mümkündür.İlginç bir şekilde, kırmızı ve yakın kızılötesi (NIR) ışık yeşil, mavi veya mor ışıktan daha derine nüfuz eder.Bu fenomeni, elinize beyaz bir fener tutup diğer tarafta kırmızı bir parıltı gözlemleyerek görselleştirebilirsiniz (mavi ve yeşil dalga boyları soğurulduğu için 'kayboldu' ')

 

DURUM ÇALIŞMALARI
 

2017'de Alzheimer Derneği Uluslararası Konferansı'nda sunulan bir vaka çalışması, bir AD hastasının PBMT'ye tepkisini belgeledi.Katılımcıya intranazal cihazı ile birlikte eve götürmesi ve 17 hafta boyunca haftada 6 kez kullanması için bir PBMT kulaklık verildi.İyileştirilmiş biliş ve yaşam kalitesi sonuçları günler içinde farkedilirdi ve 17 haftalık tedavi boyunca iyileşmeye devam etti.Saniyede

 

PBMT günü, hastanın "sessizlikten çıkıp anlamlı konuşmalar yapmaya başladığı" bildirildi.Hiçbir olumsuz yan etki gözlenmedi.

modülasyon, terapi makinesi, kızılötesi ışık tedavisi, beyin fotobiyomodülasyonu 810nm, yaralanma kask tedavisi,

ışık tedavisi / terapi makinesi /

Fotobiyomodülasyon Terapisi (PBMT) nedir?

Fotobiyomodülasyon Terapisi (PBMT), Düşük Seviye Lazer Terapisi (LLLT) için en iyi teknik terimdir.

Işının uygulandığı her yerde doku onarımını iyileştirmek, ağrı ve iltihabı azaltmak için lazerler veya LED'ler kullanan bir ışık terapisidir.Genellikle bir doktor, terapist veya teknisyen tarafından uygulanan tedaviler yaklaşık 10 dakika sürer ve haftada iki veya daha fazla kez uygulanmalıdır.

 

Fotobiyomodülasyon, spor yaralanmalarında, artritik eklemlerde, nöropatik ağrı sendromlarında, sırt ve boyun ağrılarında uzun yıllardır kullanılmaktadır.Yarısı ağrı üzerine olan Photobiomodulation üzerine 700'den fazla randomize klinik çalışma yayınlandı.

 

Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi

 

Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi, fotobiyomodülasyon prensibine dayanan terapötik bir araçtır.Travmatik olaylar (inme, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu) üzerinde iyi bir terapötik etkiye sahiptir.

 

Fotobiyomodülasyon nedir?

 

Fotobiyomodülasyon (PBM), yaralanan, dejenere olan veya ölme riski taşıyan dokuyu uyarmak, iyileştirmek, yenilemek ve korumak için kırmızı veya yakın kızılötesi ışığın kullanılmasını tanımlar.İnsan vücudunun yaşam için en gerekli olan ve optimum işleyişi genel olarak insanlık tarafından en çok endişe edilen organ sistemlerinden biri beyindir.Beyin, olabilecek birçok farklı bozukluktan muzdariptir.

 

üç geniş gruba ayrılmıştır: travmatik olaylar (felç, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).Görünüşte farklı olan tüm bu koşulların, başa ışık uygulanarak faydalı bir şekilde etkilenebileceğine dair bazı kanıtlar var.PBM'nin kullanılma olasılığı bile var

 

normal sağlıklı insanlarda bilişsel gelişim için.Bu transkraniyal PBM (tPBM) uygulamasında, daha iyi penetrasyon (kılsız, daha uzun dalga boyu) nedeniyle genellikle alnına yakın kızılötesi (NIR) ışık uygulanır.

 

Ana işlev

 • NIR ışığı kafaya nüfuz edebilir ve beyne ulaşabilir.
 • NIR, mitokondride sitokrom c oksidaz tarafından emilir.
 • Isı kapılı iyon kanalları da bir rol oynar.
 • Artan kan akışı, enerji, nöroproteksiyon, daha az iltihaplanma, beyin onarımı.
 • Travmatik (inme, TBI), nörodejeneratif ve psikiyatrik hastalıkları tedavi edebilir.

Teknik Özellikler

 

İsim Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi
Modeli GY-PDT1
LED Dalga Boyu 810 nm
Led Miktarı 256
Güç (toplam kask) 15 W
Güç (bir LED) 60 mW
Güç 24 mW / cm2
Sertifika CE
OEM Destek
Renk Siyah beyaz
MOQ 1 bilgisayar

 

Belirteçler

1. Travmatik olaylar (felç, travmatik beyin hasarı ve global iskemi).

2. Dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson).

3. Psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).

 

Kontrendikasyon

1. Gözlere, hamile kadınların karnına, melanoma, kahverengi lekelere doğrudan maruz kalmaktan kaçının.

2. Erken ve orta evre kötü huylu tümörleri olan tabu hastalar.

3. Akut kanama bozukluğu olan hastalara kontrendikasyonlar.

 

810 Nm Beyin Tedavisi Gama Brainwaves Photobiomodulation Kask 2