Shenzhen Guangyang Zhongkang Technology Co., Ltd. 86-755-29500180 info@sschgroup.com
Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 • Vurgulamak

  Yakın Kızılötesi Fotobiyomodülasyon Kask

  ,

  24mW / Cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

  ,

  15W Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi

 • Ürün adı
  kan fotobiyomodülasyon tedavisi makinesi
 • İşlev 1
  İskemik inme, Travmatik beyin hasarı,
 • LED miktarı
  256pcs
 • Güç 1
  LED başına 60 mW, toplam 15 W
 • Sertifika
  CE
 • Renk
  Beyaz
 • İşlev 2
  Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı
 • dalgaboyu
  810 nm
 • Güç 2
  24 mW / cm2
 • OEM
  destekli
 • Menşe yeri
  Çin
 • Marka adı
  SSCH
 • Sertifika
  CE
 • Model numarası
  GY-PDT1
 • Min sipariş miktarı
  1
 • Fiyat
  negotiable
 • Ambalaj bilgileri
  1 adet / KUTU
 • Teslim süresi
  3-7 iş günü
 • Ödeme koşulları
  L / C, D / A, D / P, T / T, Western Union, MoneyGram, Paypal
 • Yetenek temini
  1000

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 • Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı
 • Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

Transkranial Pbm Yakın Kızılötesi Beyin Tedavisi Fotobiyomodülasyon Terapisi Kaskı

 

 

PBM Fotobiyomodülasyon nedir?

Fotobiyomodülasyon (PBM), yaralanan, dejenere olan veya ölme riski olan dokuyu uyarmak, iyileştirmek, yenilemek ve korumak için kırmızı veya yakın kızılötesi ışığın kullanılmasını tanımlar.İnsan vücudunun yaşam için en gerekli ve optimum işleyişi genel olarak insanlık tarafından en çok endişe edilen organ sistemlerinden biri beyindir.

Beyin, üç geniş grupta sınıflandırılabilecek birçok farklı bozukluktan muzdariptir: travmatik olaylar (felç, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).Görünüşte farklı olan tüm bu koşulların, başa ışık uygulanarak faydalı bir şekilde etkilenebileceğine dair bazı kanıtlar var.PBM'nin normal sağlıklı insanlarda bilişsel gelişim için kullanılma olasılığı bile vardır.Bu transkraniyal PBM (tPBM) uygulamasında, daha iyi penetrasyon nedeniyle alnına yakın kızılötesi (NIR) ışık sıklıkla uygulanır.

 

Prensip
Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı
Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

Sitokrom C oksidaz (CCO, kompleks IV olarak da bilinir), mitokondride bir foton reseptörü olarak ACTS'nin ve dolayısıyla PBM etkisini oynayan spesifik bir yapıdır.PBM, nitrik oksidi izole ederek stres hücrelerinde solunum inhibisyonunu önler (ve buna bağlı olarak enerji depolamasını azaltır). NO) ve sitokrom C oksidazdaki oksijenin kaymasını tersine çevirmek.Bu, gen ekspresyon seviyelerini değiştiren transkripsiyon faktörlerini tetikler.Nitrik oksidin (NO) mitokondriyal sitokrom C oksidazdaki (CCO) bakır (veya hem) merkezlerine bağlanması hücre solunumunu inhibe eder. Ancak kırmızı veya yakın kızılötesi (NIR) ışığı emen, nitrik oksidi ayıran, oksijeni geri kazandıran, hücresel solunumu artıran ve adenozin trifosfat (ATP) oluşturan sitokrom C oksidaz, nitrik oksit, reaktif oksijen içeren bir dizi hücre içi reaksiyonu tetikler. türler (ROS) ve PBM'nin yararlı etkilerini üreten siklik adenozin fosfat (cAMP).

 

py / terapi makinesi /

Fotobiyomodülasyon (PBM Terapisi) nedir?

Daha önce Düşük Seviyeli Lazer Terapisi (LLLT) olarak bilinen Fotobiyomodülasyon (PBM Terapisi), yara ve yumuşak doku iyileşmesini iyileştirmek, iltihabı azaltmak ve hem akut hem de kronik ağrı için rahatlama sağlamak için yaralanmalar veya lezyonlar üzerine kırmızı ve yakın kızıl ötesi ışığın uygulanmasıdır.İlk olarak 1967'de geliştirildi, şimdi yaygın olarak PBM olarak anılıyor.

 

Fotobiyomodülasyon şu amaçlarla kullanılır: doku onarımının hızını, kalitesini ve gerilme mukavemetini artırmak;iltihabı giderir ve ağrıyı hafifletir (analjezi).

PBM'de yaygın olarak kullanılan kırmızı ve yakın kızılötesi ışık (600nm-1000nm), lazer veya yüksek yoğunluklu LED'ler ile üretilebilir.PBM lazerlerinin ve LED'lerin yoğunluğu cerrahi lazer gibi yüksek değildir.Isıtma etkisi yoktur.

 

PBM'nin etkileri fotokimyasaldır (bitkilerdeki fotosentez gibi).Doğru yoğunluk ve tedavi süreleri kullanıldığında, kırmızı ve yakın kızılötesi ışık oksidatif stresi azaltır ve ATP'yi artırır.Bu, hücre metabolizmasını iyileştirir ve iltihabı azaltır.Bu etkiler darbelerle güçlendirilebilir ancak analjezi gerektiğinde, güçlü bir sürekli ışın uygulandığında en iyi şekilde çalışan ikinci bir mekanizma vardır.

 

PBM cihazları tipik olarak 10mW - 500mW (0.01 -> 0.01 Watt) sağlar.Güç yoğunluğu tipik olarak 0,005W / Cm² -> 5 W / Cm² arasında değişir.

PBM, yumuşak doku yaralanmaları, eklem rahatsızlıkları, nöropatik ağrı, iyileşmeyen bacak ve basınç ülserleri için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

İlaçlar gibi diğer terapi yöntemleriyle karşılaştırıldığında, ışık tedavisi, tedavi için en güvenli ve yan etkisi olmayan yoldur.
Tıp alanında özellikle kırmızı ışık ve kızılötesi için ışık tedavisi uzun süredir biliniyordu.
Tüm müşterilerimiz kullandıktan sonra iyi bir ruh ve rahat hissederler.
Cihazımız 810nm kızılötesi ile çalışır, kafatasından beyne kadar uzanabilir, benzersiz bir dizi nörolojik fayda sunar.Genellikle derin dokulardaki ve kemiklerdeki metastatik lezyonların tedavisinde kullanılır.Ve ayrıca kanser hücresi görüntülemenin yanı sıra dolaşımdaki tümör hücresi tespiti ve imhası için de kullanılabilir.

1. 810 nm dalga boyu, kafatasından beyne uzanma, travmatik beyin hasarından kurtulmayı teşvik etme ve uzun vadeli sinir hasarını azaltma yeteneğine sahiptir.
2.810nm dalga boyu, şiddetli depresyon ve anksiyete hastalarına yardımcı olabilir
3. NIR ışığı mitokondride sitokrom C oksidaz tarafından emilir.
4. Artan kan akışı, enerji, nöroproteksiyon ve daha az iltihap.
5. Travmatik (felç, TBH), nörodejeneratif ve psikiyatrik hastalıkları tedavi eder.

Fotobiyomodülasyon Terapisi (PBMT) nedir?

Fotobiyomodülasyon Terapisi (PBMT), Düşük Seviye Lazer Terapisi (LLLT) için en iyi teknik terimdir.

Işının uygulandığı her yerde doku onarımını iyileştirmek, ağrı ve iltihabı azaltmak için lazerler veya LED'ler kullanan bir ışık terapisidir.Genellikle bir doktor, terapist veya teknisyen tarafından uygulanan tedaviler yaklaşık 10 dakika sürer ve haftada iki veya daha fazla kez uygulanmalıdır.

 

Fotobiyomodülasyon, spor yaralanmalarında, artritik eklemlerde, nöropatik ağrı sendromlarında, sırt ve boyun ağrılarında uzun yıllardır kullanılmaktadır.Yarısı ağrı üzerine olan Photobiomodulation üzerine 700'den fazla randomize klinik çalışma yayınlandı.

 

 

Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi

Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi, fotobiyomodülasyon prensibine dayanan terapötik bir araçtır.Travmatik olaylar (inme, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu) üzerinde iyi bir terapötik etkiye sahiptir.

 

 

Fotobiyomodülasyon nedir?

Fotobiyomodülasyon (PBM), yaralanan, dejenere olan veya ölme riski olan dokuyu uyarmak, iyileştirmek, yenilemek ve korumak için kırmızı veya yakın kızılötesi ışığın kullanılmasını tanımlar.İnsan vücudunun yaşam için en gerekli ve optimum işleyişi genel olarak insanlık tarafından en çok endişe edilen organ sistemlerinden biri beyindir.Beyin, üç geniş grupta sınıflandırılabilecek birçok farklı bozukluktan muzdariptir: travmatik olaylar (felç, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).Görünüşte farklı olan tüm bu koşulların, başa ışık uygulanarak faydalı bir şekilde etkilenebileceğine dair bazı kanıtlar var.PBM'nin normal sağlıklı insanlarda bilişsel gelişim için kullanılma olasılığı bile vardır.Bu transkraniyal PBM (tPBM) uygulamasında, daha iyi penetrasyon (kılsız, daha uzun dalga boyu) nedeniyle genellikle alnına yakın kızılötesi (NIR) ışık uygulanır.

 

 

Ana işlev

 • NIR ışığı kafaya nüfuz edebilir ve beyne ulaşabilir.
 • NIR, mitokondride sitokrom c oksidaz tarafından emilir.
 • Isı kapılı iyon kanalları da bir rol oynar.
 • Artan kan akışı, enerji, nöroproteksiyon, daha az iltihaplanma, beyin onarımı.
 • Travmatik (inme, TBI), nörodejeneratif ve psikiyatrik hastalıkları tedavi edebilir.

Teknik Özellikler

İsim Beyin Fotobiyomodülasyon Makinesi
Modeli GY-PDT1
LED Dalga Boyu 810 nm
Led Miktarı 256 adet
Güç (toplam kask) 15 W
Güç (bir LED) 60 mW
Güç 24 mW / cm2
Sertifika CE, FDA
OEM Destek
Renk Siyah beyaz
Opsiyon Zamanı 6-12-18-24-30 dakika

 

Giriş

Fotobiyomodülasyon (PBM), yaralanan, dejenere olan veya ölme riski olan dokuyu uyarmak, iyileştirmek, yenilemek ve korumak için kırmızı veya yakın kızılötesi ışığın kullanılmasını tanımlar.İnsan vücudunun yaşam için en gerekli ve optimum işleyişi genel olarak insanlık tarafından en çok endişe edilen organ sistemlerinden biri beyindir.

Beyin, üç geniş grupta sınıflandırılabilecek birçok farklı bozukluktan muzdariptir: travmatik olaylar (felç, travmatik beyin hasarı ve küresel iskemi), dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson) ve psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).Görünüşte farklı olan tüm bu koşulların, başa ışık uygulanarak faydalı bir şekilde etkilenebileceğine dair bazı kanıtlar var.PBM'nin normal sağlıklı insanlarda bilişsel gelişim için kullanılma olasılığı bile vardır.

Bu transkraniyal PBM (tPBM) uygulamasında, daha iyi penetrasyon (kılsız, daha uzun dalga boyu) nedeniyle genellikle alnına yakın kızılötesi (NIR) ışık uygulanır.

PBM tedavisi 50 yıldan daha uzun bir süre önce geliştirilmiştir;bununla birlikte, klinik uygulaması için parametreler ve protokoller üzerinde hala ortak bir anlaşma yoktur.Bazı araştırma ekipleri, 100 mW / cm2'den daha düşük bir güç yoğunluğunun ve 4 ila 10 J / cm2'lik bir enerji yoğunluğunun kullanılmasını önermişlerdir [11].Diğer gruplar doku yüzeyinde 50 J / cm2 kadar önermektedir [11].Dalga boyu, enerji, akıcılık, güç, ışıma, darbe modu, tedavi süresi ve tekrarlama oranı gibi parametreler geniş bir aralıkta uygulanabilmektedir.Mevcut ön sonuçlarımız, LED uyarımı ile ilgili olarak serebral rSO2'nin net bir yanıtını gösterdi.Ancak, sıcaklığın önemli ölçüde arttığı belirtilmeli ve bu etkilerin daha sonraki çalışmalarda detaylı olarak dikkate alınması gerekmektedir.Ayrıca, yüksek mitokondriyal aktiviteye sahip hücrelerdeki etkisiz çalışmaların, düşük dozdan daha çok aşırı dozlamaya bağlı olduğu gerçeği de vardır [11].Bu nedenle, optimal stimülasyon dozlarıyla ilgili klinik çalışmalar gereklidir.

 

Belirteçler

1. Travmatik olaylar (felç, travmatik beyin hasarı ve global iskemi).

2. Dejeneratif hastalıklar (demans, Alzheimer ve Parkinson).

3. Psikiyatrik bozukluklar (depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozukluğu).

 

Kontrendikasyon

1. Gözlere, hamile kadınların karnına, melanoma, kahverengi lekelere doğrudan maruz kalmaktan kaçının.

2. Erken ve orta evre kötü huylu tümörleri olan tabu hastalar.

3. Akut kanama bozukluğu olan hastalara kontrendikasyonlar.

 

Beyin Hasarı nedir?

Beyin Hasarı, doğumdan sonra edinilen beyinde meydana gelen hasardan kaynaklanan çoklu sakatlıktır.Bilişsel, fiziksel, duygusal veya bağımsız işleyişte bozulmaya neden olur.Kazalar, felç, beyin tümörleri, enfeksiyon, zehirlenme, oksijen eksikliği, dejeneratif nörolojik hastalık vb. Sonucu olabilir. "


Ulusal Toplum Hizmetleri Veri Sözlüğü (Avustralya Sağlık ve Refah Enstitüsü, Canberra, 2012)

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon KaskıYakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 

 

Beyin Hasarının Yaygın Nedenleri

 

Kazalar / Travma
Travmatik Beyin Hasarı, beyne uygulanan bir miktar dış kuvvetin sonucu olarak ortaya çıkar.


İnme
İnme genellikle beynin çeşitli bölgelerine kan sağlayan kan damarlarında bir kanama veya tıkanma sonucu oluşur.


Tümör
Tümörler, beyin içinde büyüdükçe çevredeki beyin dokusuna ve yapılarına zarar verir.


Enfeksiyon
Bakteriyel veya viral enfeksiyonlar, beyin kaplamasının (menenjit) veya beyin dokusunun kendisinin (ensefalit) iltihaplanmasına neden olabilir.


Zehirlenme / Toksinler
Alkol bir toksin görevi görür ve alkolün uzun süreli kötüye kullanılması beyin dokusuna zarar verebilir.


Hipoksi / Anoksi
Hipoksi / anoksi, beyne giden oksijen akışının azalması veya tamamen durdurulmasıyla beyin dokusunda hasara yol açması anlamına gelir.Doz aşımı, başarısız asma veya boğulma neden olabilir.

 

Dejeneratif Nörolojik Hastalıklar
Huntington Hastalığı, Parkinson Hastalığı ve Alzheimer Hastalığı gibi durumlar, beynin belirli bölgelerindeki beyin hücrelerinde meydana gelen anormal değişikliklerden kaynaklanır.

 

Beyin Hasarı Hakkında

 

Beyin hasarı olarak adlandırılan - bazen edinilmiş beyin hasarı veya "ABI" olarak adlandırılan sakatlık, beyinde doğumdan sonra meydana gelen herhangi bir hasarı ifade eder.Bu hasara bir kaza veya travma, felç, beyin enfeksiyonu, alkol veya diğer uyuşturucu kullanımı veya Parkinson hastalığı gibi beyin hastalıkları neden olabilir.

 

Beyin hasarı yaygındır.Avustralya İstatistik Bürosu'na göre 700.000'den fazla Avustralyalı, günlük “aktivite sınırlamaları” ve “katılım kısıtlamaları” ile beyin hasarı yaşıyor.Bu kişilerin her dörtte üçü 65 yaş ve altıdır.Her üç kişiden ikisi beyin hasarını 25 yaşından önce kazanmıştır. Beyin hasarı olan kişilerin dörtte üçü erkektir.

 

 

 

Beyin nedir?

Beyin, vücudun hareketlerinin ve nefes alma ve kan basıncı gibi temel işlevlerinin ve ayrıca duygularımızın, düşüncelerimizin ve inançlarımızın denetleyicisidir.

 

Beyin, elektriksel ve kimyasal aktivitenin bir kombinasyonunu kullanarak bilgi ileten milyarlarca sinir hücresinden oluşur.

Yumuşak, jöle benzeri kütlesi kafatasının içinde beyin omurilik sıvı.Bu sıvı beynin etrafında ve beyindeki ventrikül adı verilen bir dizi boşlukta dolaşır.

Beyin, birlikte çalışan birkaç parçaya bölünmüştür.Bu parçalar ne kadar çok koordine edilir ve birbiriyle uyumlu olursa, beynin genel işlevi o kadar iyi olur.

beyin zarı beynin en büyük kısmıdır ve ikiye bölünmüştür yarım küreler, sol ve sağ.

 

Beynin Yarım Küreleri

sol yarım küre esas olarak konuşma ve dili kontrol eder (konuşma, anlama, okuma ve yazma).
sağ yarım küre temel olarak görsel algıyı ve yüz ifadelerini ve davranışı anlama gibi sözlü olmayan bilgilerin yorumlanmasını kontrol eder.

 

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 

Beynin Lobları

 

Beyin birkaç parçaya bölünmüştür veya "loblarBirlikte çalışan.Beynin lobları koordine edildiğinde ve birbiriyle "uyum içinde" olduğunda, beyin daha iyi çalışır.

 

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 

Frontal lob

 

Frontal lob, problem çözme, planlama, yargılarda bulunma, soyut düşünme ve insanların duyguları ve dürtülerine göre nasıl davrandıklarını düzenlemeyle ilgilidir.


Ön lobun arkasına doğru olan ve motor şeridi adı verilen alan, hareketi kontrol etmeye yardımcı olur.Sol hemisferde, motor şerit vücudun sağ tarafının hareketini kontrol eder;sağ yarıkürede, vücudun sol tarafının hareketini kontrol eder.

 

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 

Temporal lob

 

Temporal lob, müzik ve konuşma gibi işitsel bilgilerin alınması ve işlenmesinde rol oynar.Ayrıca dilin kavranmasını, görsel algıyı, hafızayı ve öğrenmeyi kontrol etmeye yardımcı olur.Temporal lob, kişiliği, duyguları ve cinsel davranışları kontrol eden alanları içerir.

 

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 

Parietal Lob

 

Parietal lob, hissi ve vücut pozisyonunu kontrol etmenin yanı sıra zamanı anlamamıza, nesneleri tanımamıza ve etrafımızdaki nesnelerin konumunu değerlendirmemize izin verir.

 

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı

 

Oksipital lob

 

Oksipital lob; renk, boyut, şekil ve mesafe hakkındaki görsel bilgileri alır ve yorumlar.

Yakın Kızılötesi 24mW / cm2 Fotobiyomodülasyon Kaskı