Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Michael Liu

Telefon numarası : +86-13631598551

Free call

LED Işık Terapi Cihazınızın Bakımı ve Muhafazası

December 21, 2021

hakkında en son şirket haberleri LED Işık Terapi Cihazınızın Bakımı ve Muhafazası

Bakım ve cihaz bakımı anahtardır en fazlasını almakLED ürünlerine yaptığınız yatırımın dışında.Kullanımdan sonra nasıl temizlediğiniz ve sakladığınız, ne kadar süreceği konusunda büyük bir fark yaratacaktır.Işık terapisi cihazınıza bakmanın bazı kolay yolları.

 

Işık Terapi Cihazınızın Nasıl Çalıştığını Anlayın

Işık terapi cihazınızın nasıl çalıştığını anladığınızda, onu nasıl doğru şekilde kullanacağınızı ve ondan ne bekleyeceğinizi de bilirsiniz.Bu bilgi, yalnızca güzellik veya ağrı yönetimi rutininizi mükemmelleştirmekle kalmayacak, cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanıyacak, aynı zamanda bakım ve bakım konusunda da yardımcı olacaktır.Cihazınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için cihazla birlikte verilen kılavuzu veyaSSSveya bilgi için üreticiyle iletişime geçin.

Ya Tüm Işıklar Açık Değilse?

Bir ışık tedavisi cihazı kullanırken bir noktada, tüm ışıkların yanmadığını fark edebilirsiniz.Bu tamamen normaldir.Birçok ışık tedavisi cihazı, sundukları gelişmiş yaşlanma karşıtı ve iyileştirici faydalar için kızılötesi LED'ler içerir.Kızılötesi ışıklar insan gözüyle görülmediğinden, bu LED'ler çalışmıyormuş gibi görünüyor.Ancak diğer LED'ler çalışıyorsa, kızılötesi LED'lerin de çalıştığından emin olabilirsiniz.

Doğru türde bir cep telefonu kameranız varsa, kızılötesi ışıkları “görebilirsiniz”.Sadece cihazınızı açın, ardından telefonunuzun kamerasından ona bakın.Kızılötesi LED'lerin ışığını hâlâ göremiyorsanız, arkaya ve öne bakan (veya selfie) kameralar arasında geçiş yapmayı deneyin.

Bazı üreticiler, cihazın çekebileceği görüntülerin kalitesini artırdıkları için cihazlarının kameralarından birine veya her ikisine kızılötesi filtreler yerleştirir.Cihazınız için durum buysa, IR LED'lerinin parlaklığını görmenize yardımcı olmaz.

Normalde insan gözüyle görülemeyen Kızılötesi ışıkları (mor/pembe renkte) yakalamak için akıllı telefon tarafından çekilen görüntü.

Cihazınızın LED'lerinin çalışmadığına inanmak için başka bir nedeniniz varsa, her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. müşteri servisi.

Cihazınızı Kullanma

Cihazınızın doğru kullanımı, daha uzun bir ömür ve zaman içinde kalıcı faydalar sağlayacaktır.Her zaman Kullanım Kılavuzunu okumalı ve cihazın çalıştırılması ve bakımıyla ilgili tüm talimatları izlemelisiniz.

Ancak, yaygın sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacak, hatırlanması gereken birkaç kolay şey vardır.İlk olarak, cihazınızı her zaman sağlanan güç kaynağı ile kullanın.Cihazınız ister prize takılı, ister şarj edilebilir pil takımına sahip olsun, özellikle o ekipmanı kullanmak için tasarlanmıştır.Diğer güç kaynaklarını kullanmaya çalışmak yalnızca garantinizi geçersiz kılmakla kalmaz, aynı zamanda cihazınıza zarar verebilir.

İlgili bir notta, cihazınızla birlikte bir uzatma kablosu kullanmanız gerekiyorsa, amacına uygun olarak derecelendirildiğinden emin olun.

Işık terapisi seansınızı başlatmak için, cihaz LED'lerini doğrudan temiz cilde, amaçlanan tedavi alanı üzerine uygulamanız yeterlidir.Cihazı açın ve önerilen süre boyunca sabit tutun.Oturumunuz tamamlandıktan sonra cihazı başka bir alana taşıyabilir ve işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Genel olarak, 24 saatlik bir süre içinde herhangi bir bölgeyi üç defadan fazla uygulamamanız tavsiye edilir.

Kullanılmadığında Cihazı Kapatın

Oturumunuz bittiğinde, cihazı kapatmak isteyeceksiniz.Kullanımda değilken LED'leri açık bırakmak cihazınız için kötü olabilir.

Cihazınızı kapatmak, bir anahtarı çevirmek veya bir düğmeye tıklamak kadar basit olabilir.Bu, özellikle düzenli olarak kullanıyorsanız (günlük veya günde birkaç kez) yeterli olabilir.

Ancak, en uzun cihaz ömrünü sağlamaya yardımcı olmak için, kullanımlar arasında cihazınızın güç kaynağıyla bağlantısını tamamen kesmek her zaman en iyisidir.Cihazınızın güç kaynağına bağlı olarak bu, cihazı elektrik prizinden çıkarmak veya şarj edilebilir pil paketini çıkarmak anlamına gelebilir.

Cihazınıza tekrar ihtiyaç duymanın biraz zaman alacağını düşünüyorsanız, güç kaynağının bağlantısını kesmeniz daha da önemlidir.Bu durumda, cihazınız pille çalışıyorsa pilleri çıkarmanız da önerilir.

Işık Terapi Cihazınızı Nasıl Temizlersiniz

LED cihazınızın bakımı söz konusu olduğunda, onu nasıl temizlediğiniz çok önemlidir.Temizlik, özellikle burun, ağız veya göz çevresindeki sivilce veya kırışıklıkların tedavisi için önemli olan hijyenik bir tedavi deneyimi sağlar.Ancak temizlik ürünleriyle ilgili bir yanlış adım, elektrik sorunlarına da yol açabilir.Herhangi bir sıvının ışıklarla temasını yönetirken dikkatli olmanız gerekir.Cihazlarımız, temizleme sürecini detaylandıran net talimatlarla birlikte gelir, böylece bu bilgileri referans olarak her zaman elinizin altında bulundurursunuz.

Işık terapisi cihazınızı temizlerken izlenecek adımlar şunları içerir:

 • Cihazın kapalı ve fişinin çekili olduğundan emin olun.
 • LED lambaların üzerindeki partikülleri ve tozu temizlerken sıvı veya nemli bez kullanmayın.Bunun yerine bir hava üfleme cihazı kullanın (fön makinesi veya klavyeleri temizlemek için kullanılan hava silgi gibi).
 • Cihazın dış kısmı muhtemelen plastik veya neoprenden yapılmıştır ve nemli bir bez veya ovma alkolü kullanılarak temizlenebilir;alkol mikropları dezenfekte ettiği için daha iyidir.
 • Cihazı havayla kurutun veya temiz bir havlu kullanın ve tekrar kullanmadan önce cihazın tamamen kuru olduğundan emin olun.
 • Cihazınızı asla suya veya başka bir sıvıya batırmayın veya doyurmayın.Bu elektrikli bir cihazdır ve bunu yapmak cihaz arızasına ve kişisel yaralanmaya neden olabilir.
 • Cihazınızı Saklama

  Uygun depolama, her türlü cihaz için genellikle gözden kaçan bir unsurdur ve ışık tedavisi için olanlar da istisna değildir.Kullanımlar arasında onlara ne kadar kötü davranırsak davranalım, cihazlarımızın kullanım için orada olacağını kabul etme eğilimindeyiz.Ancak uygun olmayan depolama, bir cihazı neredeyse diğer tüm nedenlerden daha hızlı öldürebilir.

  Şüphesiz herkesin bir güç kablosu vardı - ve bazen bağlı olduğu cihaz - kablo ayrıldığında işe yaramaz hale geldi.İster cep telefonu şarj cihazınız, ister ütü, saç kurutma makinesi veya hafif terapi cihazınız hakkında konuşuyor olun, saklarken güç kablosunu çok sıkı sarmayın.Tekrarlanan burulma ve esneme, yalnızca cihazın işlevine zarar vermekle kalmayıp aynı zamanda kişisel bir tehlike de olabilen kordon hasarına yol açabilir.

  Güç kaynağı kablosunun yanlış bakımı, kabloyu güç kaynağının etrafına sararak kablolar üzerinde strese neden olur.
  Güç kaynağı kablosunun doğru bakımı, güç kablosunu güç kaynağından çıkarmak ve kabloları bükümlü bağ ile sabitlemektir.

  LED cihazınızı saklarken birkaç diğer sağduyu önlemi yardımcı olacaktır.İlk olarak, doğrudan güneş ışığından ve aşırı ısıdan uzak tutun.Tekrarlanan veya sürekli aşırı ısınma, cihaz muhafazasının yanı sıra LED'lere ve elektrikli bileşenlere de zarar verebilir.Ve doğal olarak, cihazınızın üzerine ağır nesneler koymayın.Işık terapisi cihazınızı herhangi bir gün kaldıracağınız eşya yığını altında kaybetmek çok kolay, ama aynı zamanda ona zarar vermenin de harika bir yolu.

  Işık tedavisi cihazınızı saklamanın en iyi yolu genellikle onu geldiği kutuya geri koymaktır. Gönderildiği ambalajda, başka herhangi bir yerden daha güvenli olacaktır.

  Bunun dışında, güç kablonuzu nazikçe sarın ve cihazınızı şifonyer, makyaj masası veya komodininizdeki geniş bir çekmeceye koyun.

 • Cihazımı Başkalarıyla Paylaşabilir miyim?

  Bir ışık terapi cihazını paylaşmak ya da paylaşmamak işte bütün mesele bu.Cevap, cihazın kendisi, tedavi edilmesi amaçlanan alan ve düzenli olarak kullandığınız kişisel bir ürünü paylaşma konusunda ne kadar rahat hissettiğiniz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

  Bu konuda bir karar vermeden önce cihazı düşünün.Eğer bir hakkında konuşuyorsakağız bakımı veya dudak Bakımı ağzınızın içine giren cihaz - muhtemelen onu etrafta dolaştırmak isteyeceksiniz.

 • Ve sonra sahip olan cihazlar var hem yaşlanma karşıtı hem de sivilce ile mücadeleyetenekler.Bunlar, örneğin, her biri biriyle veya diğeriyle ilgilenen, ancak iki ayrı cihaz satın almak istemeyen bir anne-kız ikilisi için mükemmel bir bir-iki çözümü olabilir.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

info@sschgroup.com
michael810815
llmm928@yahoo.com.cn